Skip links
Published on: Yüz Bakımı

Günlük Yüz Bakımı

Yüzümüz belki de vücudumuzun en önemli bölgesi diyebiliriz. Tüm insanları en çok önem verdikleri, diğer insanlar ile normal bir şekilde iletişim kurabilmeleri için sağlıklı bir yüze ihtiyaçları vardır.

Neden iletişimden bahsettiğimizi açmamaız gerekirse, yüzünü beğenmeyen veya kötü bir kaza sonucu hasar alan insanlar çirkin olduklarını düşündükleri için diğer insanlardan uzaklaşma ihtiyacı hisseder ve içine kapanırlar. Bununla birlikte iş hayatında da kendi hayatlarında sıkıntı çekerler. Bütün dikkatler, diğer gözler onun üzerinde süzercesine bakarlar. Bu sebeple insanlar asla yüzlerine bir zarar gelsin istemezler.

Bu sebeple günlük basit uygulamalar ile yüz bakımınızı yapabilir ve sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri kısaca bahsedelim.

Kaşların aşağı sarkmasını önleyin

Göz kapaklarında torbalanmalar ve derin çizgiler oluşmaya başlıyorsa bunlar yaşlanma belirtileridir. Fakat üzülmenize gerek yok. İlk önce içinde bulunduğuz ortam stresli ise bundan kurtulmaya çalışarak işe başlayın. Orta işaret parmaklarınızın yardımı ile şakaklarınıza ve kaşlarınızın üzerine dairesel hareketler ile masaj yapabilirsiniz. Bu hareket kan dolaşımını hızlandıracak, göz ve şakak bölgesinin kendisine gelmesini sağlayacaktır. Bu işlemi günde 2 3 kere farklı saatlerde yapabilirsiniz. Uygulama süresi ise size kalmış…

Yüz kaslarınız daha güçlü olsun

Yukarıda anlatmış olduğumuz masaj tekniğini bu sefer saç diplerine doğru yaparak devam edin. Şakaklardan da yanaklara doğru hareket edin. Bu masajı da 3 kere tekrarlayın.

Göz kapaklarına masaj

Baş parmağınızın yardımı ile gözünüzün üzerinden nazik hareketler ile dış taraflara doğru ovuşturarak masaj yapın. Bu işlemi rahatlayan kadar sürdürebilirsiniz.

Pembe ve güçlü yanaklar

Kendi kendinize hiç makas aldınız mı? Bu şekilde yaparak yanaklarınızda bulunan kasları hareketlendirir ve uyarabilirsiniz. Bir iki hareketten sonra yanaklardan kulaklara doğru masaj hareketlerini rastgele yapmayı deneyebilirsiniz. Bunların hepsi faydalı olacaktır.

Genel yüz masajı

Yüzünüzün herhangi bir bölgesine masaj yaparsanız yapın bunu yaparken güzel bir nemlendirici krem ile birlikte yapmanız hem işinizi daha kolaylaştıracaktır, hemde cildini ihtiyacı olan nem ihtiyacını da karşılamış olacaksınız.

Uzun süre gergin kalmamaya dikkat edin. İnsanların duydukları bir haber karşısında yada iş hayatında arasıra gerginlik yaşayabilir. Eğer bu şekilde uzun süre kalırsanız yüz hatlarınızda geri dönüşü olmayan derin çizgiler oluşmaya başlayacaktır. Özellikle alın ve kaş üstü bölgeler bu durumda oldukça etkilenmektedir.

Çene Masajı

Kafanızı arka tarafa doğru yatırarak çene altından başlayarak boyun bölgesine ve çene altı bölgesine masaj yapabilirsiniz.

Leave a comment