Skip links
Published on: Saç Dökülmesi

Ahmet Maranki Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Çözüm

Saç dökülmesi; genetik, hastalık, stres veya çeşitli hormonal değişikliklere bağlı olarak mevsim değişikliklerinde de rastlanabilmektedir. Saç dökülmesi probleminin önüne geçebilmek için öncelikle saçın hangi nedenlerden dolayı döküldüğünü tespit etmek gerekir. Eğer dökülmeye neden olan sebepler ortadan kalkmazsa hiç bir çözüm yolu çare olmayacaktır.

Mucize bitkilerin gücünü kullanarak bir çok rahatsızlık ve hastalıklara çare bulan Dr. Ahmet Maranki doğanın gücünü kullanarak saçların dökülmesine engel olmaya çalışmaktadır. Dilerseniz Maranki Hocanın saç dökülmesine karşı bitkisel yöntemlerinden bahsedelim.

Ahmet Maranki Saç Dökülmesine Karşı Kür

 • 5 gr.sarımsak yağı
 • 5 gr. ısırgan yağı
 • 5 gr. çam yağı
 • 5 gr.biberiye yağı
 • 5 gr. badem yağı
 • zeytin yağ

Yukarıda adı geçen yağların hepsini birbiri ile iyice karıştırıyoruz. Uygulaması da oldukça basit, temiz saçlarınıza doğrudan masaj şeklinde uygulayın. Saçınızda belirli bir süre beklettikten sonra mümkünse durulayın. Eğer yıkayacaksanız da fazla detaylıca yıkamayın. Çünkü yağların saçlarda daha uzun süre kalması yararınıza olacaktır. Dilerseniz durulama suyu olarak da 3 lt suyun içerisine bir bardak üzüm sirkesi dökerek hazırlamış olduğunuz suyu kullanın.Eğer bu uygulamaları haftada birkaç kere düzenli olarak yaptığını takdirde ilk 3 hafta içerisinde saç dökülmenizin durması, 6 hafta sonra da dökülen saçlarınızın tekrar çıkması gerekmektedir.

İlk haftalar yoğun bir tedavi yapmanız gerektiğinde ilk hafta hemen hemen her gece uygulayın. Sonraki hafta 2 gecede 1, sonraki hafta ise 3 gecede bir olacak derece tekrarlayın. Saç dökülmesi problemini durduktan sonra bile en az 2 haftada bir olmak üzere bakıma devam edin.

Ahmet Marankinin Saç Bakımı İle İlgili Ceviz Kabuğu Tavsiyesi

http://www.ciltbakimlari.com/sac/sac-bakimi/490-saclar-icin-ceviz-kabugunun-faydalari

Kaynak: http://www.maranki.com/522_Sac-dokulmesi-onlenebilir-mi-.html

Leave a comment

 1. en ıyı saç bakımı nasıl yapılır uzaması için ne yapılabılır ?kepeklenmemesi için ne yapılabılır?dökülmemesi için ne yapılabılır? ne tür saç şampuanları tercih etmelıyız yada bakım kremı seçmelıyız?

 2. ben denedim ve cok memnun kaldım saçlarım sokulme sorunu kalmadı ğüçlü ve parlak oldu bitkisel çözümü her sorunlu saça tavsiye ederim 😆 😆

 3. denediğimde saçlarımın daha çok dökülmesinden korkuyorum

 4. :bende denıycem bakalım sonuç ne olacak 8)

 5. Gerçekten ise yariyor mu bi yardimci olur musuntugba

 6. Bugüne kdar ne kadar btkisel yaglar warsa hepsni saclarmda denemisimdir ama hala da dökülüo saclarmm napicagmi blmiyrm artk.. 😕 😕

 7. bugün itibariyle kullanmaya başlayacağım bakalım oldugu kadar olmadığı kader :-*

 8. yaklaşık 5 şişe bitirdim. artık gerek kalmadı çünkü saçım kalmadı 😆
  neyse artık daha rahatım. bende işe yaramadı, durdurmadı da, hızla dökmedide.
  nasıl başladıysam bitirdiğimde de aynıydı. boşa para verdim bu karışıma marankinin yerinde 50 tl ye satıyorlar. şahsi düşüncem israf

 9. Ise yariyomu bu karisimi deniyenler varmi 😉

 10. kullandım işe yarıyor 1 haftada saç dökülmem durdu.

 11. 😕 😳 🙁 😥 😡 😮 ben denedim faydası yok .ğrenç bişi çok pis kokuyo

 12. çok malca bi çözüm aynı zmanda dahda çok döktü 😳 😳 🙁 🙁 😮 😮 😮

 13. bu gün kullanmaya başladım parlak ve güçlü bi etkisi var bakalım ilerde işe yarayıp yaramadığını görücez 😉 😉

 14. arkadaşlar bitkisel karışımlar herkese iyi gelecek diye bi kaide yok nasılsa genetik yapılarımız bir değil sonuçta.. bunu tamamen şansa bağlıyorum çünkü her insan kendine has genetk ve deri yapısı vardır . bununla birlikte her kimi insanlara iyi gelir kimilerine faydası bile olmaz .. sağolsun hocalarımızda ellerinden geleni yapıyorlar metod , yol doğru ama kaldıki bunun yanında birazda şansın yaver gitmesi gerek saygılar

 15. saçım da çok fazla kepek wede dökülme olyor bunun yüzünden yakında dışarı da çıkama diye korku yorum bunun için bir çare yokmu 🙁

 16. Faydasını görenler var mı cidden ? yoksa daha mı çok döküyor ?

 17. Arkadaşlar ben de cok şey denedım pek sonuc alamadım. en sonunda keratin iksir kullandım şu an bayağı fark etti, bunun seti varmış sonra onu da aldım. sonuçlar oldukça süper. Tavsıye ederım.

 18. Arkadaşlar. 2 ay önce Sitresten saçlarım yoğun dökülüyordu, Pisikolojim bozuldu.. bir yakınım bana, bitkisel yağlar ne kadar güzel olursa olsun saç derisindeki gözenekler eğer tıkalı ise deri nefes almıyorsa, yağları çekemez ve faydası da pek olmaz dedi. Bana Keratin İksir Gözenek açıcı verdi, onu kullandıktan sonra üzerine de keratin dip bakım yağını sürüyorum sabaha kadar bekletiyorum ve haftada ıkı defa yapıyorum, 15 gün oldu ve dökülmeden eser kalmadı.

 19. Ben Zigavus’un sarımsaklı şampuanını kullanıyorum oldukça memnunum. Eczanelerden alabilirsiniz ürün bitkisel içerikli ve harika.

 20. Katkısız keratin kullanarak dökülmenizi durdurabilirsiniz

 21. Arkadaşlar ben bir senedir aralıklarla kullandım. Sac dökülmesi durdu ve inanılmaz saclarim cıktı.gercekten çok faydalı yanlız sabırlı olmak lazım. Ahmet marankiye teşekküler.