Skip links
Published on: Saç Bakımı

Saçlarınız Zor Mu Şekilleniyor

Saçlarınız çok kıvırcıksa, kolaylıkla esnekliğini yitiriyorsa, uçları çatal çatal kırılabiliyorsa ve her taramada açılması zor bir hol alıp düğümleniyorsa, siz de bu dertten mustaripsiniz demektir. Bu sorunun çözümü için, saç derisindeki kon dolaşımını düzenleyen, meyve asitli şampuanları kullanmalısınız. Saçlarınızı meyve asitli şampuanla yıkadıktan sonrası ılık suyla durulamanız faydalı olacak. Bu tip saçlar için özel olarak üretilen, saç spreylerini kullanın. Saçlarınızı iri bigudilere sarın.

Saçınıza haftada bir kez nemlendirici kürler uygulayın. Beslenmenize dikkat ederek, vitamin ve mineral eksikliğine karşı önlem alın. Saçınıza maske veya kür uyguladığınızda, folyoyu saçınıza sararak emmesini bekleyin. Kırıklar uçlarda ise, iki-üç günde bir saçınızı yıkadıktan sonra, az miktarda kırık giderici ürün kullanmanız gerekir. Bu tip ürünler, saçları onarır ve kırıkların oluşmasını önler. Karışık ve dolaşık saçlara uygulanması gereken saç kremlerinin asitli olması gerekir. Bu kremlerin ph’ları 2, 2,5 ya da 3,5 oranında olmalıdır.

Banyo öncesi, bir buçuk çay fincanı hint yağı hafifçe ısıtılır ve baş derisine iyice yedirilir. Saç sıcak bir havluyla sarılır. Yarım saat bekletildikten sonra iyice yıkanıp durulanır. Yıkama işleminden sonra kırık siderici saç kremi uçlara uygulanır. Böylece saçlar onarılır ve zamanla kırıkların önüne geçilmiş olur.

Leave a comment