Skip links
Published on: Saç Bakımı

Evde basit saç bakımı

Evde basit bir şekilde bulabileceğiniz malzemeler sayesinde kendi saç bakımınızı kendiniz yapabilirsiniz. Hiç bir şekilde kimyasal madde ile uğraşmayacağınızdan dolayı çekimserliğe kapılmanıza gerek yok. Dilerseniz evde basit saç bakımı ile alakalı tavsiyelerimze geçelim.

 

Röfleli Saçlarım Olsun Diyenler

Eğer saçlarınıza röfle görünümü kazandırmak istiyorsanız yapmanız gereken şey, bir avuç kadar sarmaşık yapraklarını 1 lt kadar suyun içerisinde 15 dakika süre ile kaynatmanızdır. Daha sonra saçınızı herhangi bir şampuan ile yıkadıktan sonra hazırlamış olduğunuz bu su ile durulayın.

Kepek Problemi Yaşayanlar

Ara ara karşılaşılan kepek sorunu olanlar için bu tavsiyemiz size göre. Sizinde yapmanız gereken kereviz suyu ile saçınızı yıkamanızdır. Kereviz suyu saç derisini tekrar canlandırarak, derinin pul pul dökülmesini engelleyecektir.

Saçlarınızda Parlaklığı Yakalayın

Saçınızın parlak olması için sirkeli sudan faydalanabilirsiniz. Sirkenin saçlara parlaıklık kazandırdığı uzun zamandır bilinmektedir. Parlaklığın haricinde güçlü de olmasını isterseniz, tavsiye edebileceğimiz tek şey zeytinyağıdır. Zeytinyağı ile saçlarınızı tarayarak saçınızında 2 saat süre ile bekletin. Daha sonra herhangi bir şampuan ile yıkayın. Aradaki farkı göreceksiniz.

Saç Beyazlamasını Önlemek

Saçlarda olağan beyazlamanın önüne geçmey veya geciktirmek için bir avuç kadar sarmaşık yapraklarını 1 lt suyun içerisinde kaynaktarak şampuan ile yıkadığınız saçınızı bu karışım ile durulayın.

Leave a comment

  1. 😉 birazcıkdağa doğal olsa dümdüz saçlar istiyorum saçlarım elektirikleniyo nolur yardım edin saçlarım kısa çabuk uzamasını istiyorum offffff ne cok sey istiyorum

  2. Parlak ve canlı saçlar için zeyrin yağı kullanmayı unutmayın. 8)

  3. Ben saçlarımdan çok memnunum. Seneler önce gittiğim doktorum Bioxcin Şampuan kullanmamı söylemişti o gün bu gündür kullanıyorum. Ekstra farklı bir bakım yapmama dahi gerek kalmıyor. saçım sağlıklı olduğu için kolaylıkla şekle giriyor. Zaten bu şampuanın içerisinde bitkilerin en kaliteli olanları mevcut.