Genç Kız Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Genç Kız Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

İçinde bulunduğumuz dönem içerisinde, özellikle genç bayanlar görünümlerine ve kıyafetlerine oldukça özen göstermektedir.

Gençlik döneminde bireylerin bir an önce büyümek istemeleri ve kendilerini o şekilde görmek istediklerinden dolayı başta makyaj olmak üzere bir çok kriteri kullanmak isterler. Makyaj dikkat edilmesi gereken önemli bir hususdur. Çünkü yerinde ve doğru şekilde yapılan makyaj kişiyi güzel göstermekle birlikte, yanlış uygulanan makyaj kişiyi rezil edebilmektedir. Bu makalemizde genç kızların makyajı nasıl yapması gerektiğinden ve inceliklerinden bahsedeceğiz.

 

Genç kız makyajında dikkat edilmesi gereken bence en önemli nokta makyajın doğal bir görüntü vermesi ve hafif olmasıdır. Hafif bir allık sürülmesi ve de dudak parlatıcısı kullanılması genelde yeterli olabilmektedir. Bununla yetinmeyen bayanlar çok arzu ederlerse gözlere hafif bir remillendirilebilir. Zaten genç bayanların cildi en güzel dönemlerini yaşadıkları için güzellik adına çok fazla uğraşmalarına gerek yoktur. Makyaj çoğu zaman olgun bayanların ve cildi kötü kadınların yapmakta olduğu bir uygulamadır. Bu yüzden genç bayanların yukarıda anlatmış olduğunuz hafif makyaj ile yetinebilirler.

Mevsimlere Göre Makyaj

Yaz makyajı hafif yapılmalıdır. Çünkü sıcaktan dolayı cildiniz hava almak ister. Bolca uygulanan pudra ve vb ürünler gözenekleri tıkayarak başka sorunlara yol açabilmektedir. Ayrıca güneş ışınları ile gerekli olan D vitaminini alarak canlanan derinizi ekstra canlı hale getirmek için kullanacağınız kremler gereksizdir. Cildiniz zaten canlı ve sağlıklı olacaktır.

Makyaj Malzemelerinde Hijyen

Makyajda hijyen ve steril ürünler son derece önemlidir. Gün içerisinde güzel görüneceğim diye uzun süren rahatsızlıklar ve problemler yaşamanızı istemeyiz. Göz makyajı yaparken kullanmakta olduğunuz ürünler kolay ve sık sık temizlenebilen fırçalar olmalıdır. Krem uygulamalarında mutlaka eller önceden yıkanmalıdır. Çünkü kullandığınız kremlerden bazıları cilt gözeneklerini açarak dışarından gelebilecek mikrop ve pisliklere karşı savunmasız hale gelecektir. Yüzünüzde kullandığınız süngerleri her seferinde yıkamalısınız. Uzun süre kullanmakta olduğunuz makyaj ürünlerinin kokularında ve görüntülerinde değişiklik farkederseniz mutlaka onları atıp yenisini alın. Kozmetik ürünlerin üretim ve son kullanma tarihlerine dikkat edin. Her kullanımdan sonra kapaklarını iyice kapatınız. Göz farları, sık sık temizlenen süngerli çubuk veya yumuşak fırçalarla sürülmelidir. Bu malzemeler sık sık temizlenmelidir. Sivilceli ve problemli ciltlerde; gerek bakım esnasında gerek makyaj ürünlerinde, hijyen son derece önemlidir. Ayrıca güneşin doğrudan temas ettiği yerlere koymamanızı tavsiye ederiz. Bu tavsiyeler sizin sağlığınız için önemli adımlardır.

44 Comments

 1. MELEK ENİSE ALTUNTAŞ
 2. fatos tas
 3. fatos tas
 4. selinsuztrk
 5. Yasemin
 6. #alt dudak
 7. TUBİSSYY
 8. irem
 9. seliin
 10. melisA
 11. aysdfghhj
 12. Acelya
  • Dr. Sebahat
 13. ayda
 14. esraa
 15. günay
 16. Sy
 17. Sy
 18. Sy
 19. gökçe
 20. Sude
 21. Blueeeee
 22. isimsizzz
 23. aydan
 24. Lala03
 25. Aaaaaaaa
 26. rümeysa demirel
 27. G.
 28. Pembişş
 29. guzelllllllll
 30. Asli
 31. cennet
 32. Cici kız
 33. Sadgirl
 34. elifnurum
 35. Alel
 36. Özge
 37. GİZEM
 38. Sena
 39. Hande erçel
 40. Mira
 41. Berfin
 42. Muhteşeemm
 43. Sade olun yeter.

Yorum Yazmak İster Misin?