Skip links

Estetik

Makyaj Yaparken Sıralama

Makyaj Yaparken Sıralama

Makyaj yaparken yapılan uygulamaların sıralması önemlidir. Bu sıralamaya dikkat ederseniz hem cildinizi sıkmamış olursunuz hem de makyajınızın ömrünü daha da uzatıp daha da güzel olmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz bu adımlara teker teker göz atalım.

Göz Renklerine Göre Göz Farları

Göz Renklerine Göre Göz Farları

Göz farları gözlere biçim ve parlaklık verirken kullanacağınız toz veya sıvı holdeki makyaj malzemeleridir. Bu yazımızda göz renklerine göre göz farklarında hangi renkleri kullanabilirsiniz ve bir kaç ufak tavsiyelerden bahsedeceğiz.

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Her konuda olduğu gibi göz makyajı yaparken de dikkat edilmesi gereken hususlar ve püf noktaları vardır. Bu noktalara dikkat edildiği takdirde makyajınız daha anlamlı ve daha güzel olacaktır. Bu yazımızda bu maddelere değindik. Bakalım göz makyajını güzelleştiren bu püf noktalar neymiş;

Fondöten Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Fondöten Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Fondoten seçimi cilt tiplerine göre farklılık göstermektedir. Yağlı ciltlerin kulllanacağı fondoten ile kuru cildi olan bayanların kullanacağı fondoten aynı olamaz. Bu makalemizde makyajda önemli bir yere sahip olan doğru fondoten seçiminden bahsetmek istiyoruz.

Gözlük Kullananlar İçin Makyaj

Gözlük Kullananlar İçin Makyaj

Gözlük kullanımı özellikle monitör ve ekran karşısında uzun zaman geçiren bayanlarda oldukça fazla olabilmekedir. Kimi zaman aksesuar olarak kimi zamanda zaruri bir ihtiyaç olarak kullanılan gözlük kullanan kişiler için bu makalemizde makyaj tavsiyelerinde bulunmak istiyoruz.

Kalıcı Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Kalıcı Makyaj Nedir? Nasıl Yapılır?

Bu günlerde kalıcı makyaj yaptırmak isteyenlerin sayısı oldukça fazla. Bu makalemizde kalıcı makyaj nedir? Nasıl yapılır gibi konulara değinmek istedik. Kalıcı makyaj aslında dövmenin makyaja dönüşmüş halidir. Doğal pigmentlerin cildin üst bölgesine yerleştirilmesi ile yapılan makyajdır.

Genç Kız Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Genç Kız Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

İçinde bulunduğumuz dönem içerisinde, özellikle genç bayanlar görünümlerine ve kıyafetlerine oldukça özen göstermektedir. Gençlik döneminde bireylerin bir an önce büyümek istemeleri ve kendilerini o şekilde görmek istediklerinden dolayı başta makyaj olmak üzere bir çok kriteri kullanmak isterler. Makyaj dikkat edilmesi gereken önemli bir hususdur.

Makyaj Temizliği Nedir? Nasıl Yapılır

Makyaj Temizliği Nedir? Nasıl Yapılır

Makyaj yapmak ne kadar önemliyse, yapılan makyajı temizlemekte o kadar önemlidir. Stres, hava şartları, pislik ve kötü kozmetik ürünlerinden zarar gören cildinizin, uzun süre sağlıklı kalabilmesi için cilt temizliğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu makalemizde bayanların günlük olmazsa olmaz uğraşlarından olan makyaj sonrası makyaj temizliğinden bahsetmek istiyoruz.