Skip links
Published on: Cilt Maskeleri

Hamile Cilt Çatlakları İçin Maske Tarifleri

Daha önceki makalemizde hamile çatlakları için alınabilecek önlemlerden bahsetmiştik. Okumak için burayı tıklayın. Şimdi ise hamile cilt çatlakları gidermek ve çatlak sayısını minimuma düşürmek için yapılması gereken bitkisel maske tarifinden bahsedeceğiz. Konumuzun sonunda ünlü manken Ebru Şallı’nın da meşhur maske tarifini izleyebilirsiniz.

Maske tariflerine geçmeden önce belirtmemizde fayda var, hamile çatlaklarını tümüyle engellememiz mümkün değildir. Bu anlatacağımız yöntemler ile cilde gerekli olan nemi sağlayabilir, elastikeyetini arttırabilir ve ileride bu çatlakla izlerinin giderilmesinde daha kolay hareket etmenizi sağlayabilirsiniz.

Hamile Cilt Çatlakları Azaltan Yağlar

Aşağıda bahsettiğimiz bitkisel yağlar, cildiniz üzerinde oluşacak çatlakların şiddetini, sayısını ve derinliğini azaltmada faydalı olacaktır. Hangi yağı bulmanız kolay olursa o yağları uygulayabilirsiniz.

 1. Badem yağı, zeytin yağı ve çörekotu yağını aynı oranlarda alarak karıştırıp uygulabilirsiniz
 2. Kakao yağı, gliserin yağı, kete yağını aynı oranlarda alarak karıştırıp uygulayabilirsiniz.
 3. Kantaron yağı, kayısı yağı, melisa yağını aynı oranlarda alarak karıştırıp uygulayabilirsiniz.

 Suna Dumankaya’dan Çatlaklar İçin Maske

Güzellik uzmanı Suna Dumankaya’nın kendi maske tarifi ise şöyle: 1 adet ayvanın çekirdeklerini çıkarıp üzeirne az bir miktar kaynamış olan su eklenerek sabaha kadar bekletiniz. Sabah olduktan sonra suyu süzünüz ve çekirdeklerin üzerine hindistan cevizi suyunı ekleyiniz. Karışım hazır hale geldikten sonra her gün cildinize sürerek uygulayın.

 Pervin Bulgak’tan Maske Tarifi

 • 1 çay bardağı portakal yağı
 • 1 çay bardağı kekik yağı
 • yarım çay bardağı badem yağı
 • 1 tatlı kaşığı yasemin yağı
 • yarım limon suyu

Tüm malzemeleri birbiri ile iyice karıştırdıktan sonra çatlaklarınızın üzerine her gün uygulayın. Karışımı cildi yedire yedire uygulayın. Mümkünse yıkamayın.

hamile cilt çatlakları

Hamile Cilt Çatlakları İçin İyi Gelen Kremler

Yukarıdaki bitkisel yöntemlerin haricinde yardımcı olarak kozmetik kremlerden de faydalanmak isteyebilirsiniz. Aşağıda bayanların en çok kullandıkları ve yarar gördükleri çatlak kremlerinden bahsedelim.

Erbaorganics Anne Adayı Çatlak Yağı; içeriği büyük oranda organik içeriğe sahip ve D,E vitaminleri bakımından zengindir. Doğal bir antioksidan özelliği bulunmakta, soya yağı sayesinde ciltteki zarar görmüş hücreleri yenilieme özelliği bulunmaktadır. Yağ ve krem olarak 2 parça şeklinde satılmaktadır.

Rilastil ampul ve krem grubu; İçeriğinde aminoasitler, nemlendiriciler ve vitaminler bulunmaktadır. Ciltteki gerilmeleri azaltarak çatlakların önüne geçmeye çalışmaktadır. Gerilme sonucu oluşan çatlaklara karşı günde 2 kere olmak üzere sabah akşam kullanabilirsiniz.

Pregnacare Çatlak Önleyici Krem; içerisinde Calendula, Aloe Vera doğal bitki ekstreleri ve Evening Primrose yağı bulundurmaktadır. Bu maddeler sayesinde cilt pürüzsüz ve esnek bir hal alır. Vitamin olarak içerisinde D ve C vitaminleri bulundurmaktadır.

Mustela Maternity 9 Months Strech Marks Double Action; içeriğinde ise silisyum, eser maddeler ve Sophora Japonica kompleksi bulundurmaktadır. Tüm bu malzemeler cilt üzeirndeki hücrelerin hızlı bir şekilde kendini yenilemesini sağlamaktadır. Böylelikte oluşan yeni çatlaklara karşı cildi hazır hale getirerek. Cildin genişleme hızını arttırmaktadır.

Lierac Phytolastil ampuller, içeriğinde bulunan bitkisel ekstreler sayesinde ciltte oluşan çatlakların oluşumunun önlenmesine yardımcı bakım sağlamaktadır.2 ay boyunca düzenli olarak akşam sabah kullanılması gerekir. En az 3 hafta sonra sonuç vermeye başlar. Çatlaklar sonucu oluşan kızılımsı renklerden cildin normal kendi rengine gelmesini sağlar.

Hamile Çatlakları İle İlgili Videolarımız

[td_block_video_youtube playlist_title=”hamile çatlakları” playlist_yt=”5xpFTgWuaGY,qfL2XURgKtk,7DZu5P1G3OY” playlist_auto_play=”0″]

Leave a comment

 1. hamilelikten oluşan çatlakları giderilmesine yardımcı birşey yokmu 😥

 2. lütfen herşeyi denedim kökten çaresini bulan yazsın çok ihtiyacım var bende olduğundan fasla sizden haber bekliyorum canlarım

 3. 😀 😆 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 salak ebru ahahahah