Suna Dumankaya Sivilceler için Maske

Suna Dumankaya Sivilceler için Maske

Cilt ve güzellik uzmanı olan Suna Dumankaya dan yüzünde bolca sivilce olan kişiler için anlatmış olduğu sivilceler için bitkisel cilt maskesini sizin için derledik. Bu maskeyi kullandığınızda sivilceler artık baş belası olmaktan çıkaca ve büyük ölçüde kurtulacaksınız. Kolay ve kullanışlı olabilmesi için bir çok sivilce maskesini paylaşıyoruz. Bunlardan hangisini yapabilme durumunuz varsa, yada birinden alamadığınız sonucu umarız diğer maskelerden alırsınız.

1.Sivilce Maskesi

1 veya 2 adet aspirini toz olana kadar iyice eziyoruz. Yaklaşık olarak 1 çay kaşığı civarındaki bu aspirin tozunun üzerine limon suyu ve biraz kili ekleyerek karışıtırıyoruz. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı sivilceleriniz üzerine sürerek en az 20 dakika süre ile bekleyerek yıkıyoruz.

2.Sivilce Maskesi

 • 1 tatlı kaşığı tarla at kuyruğu
 • 1 tatlı kaşığı kartopu çiçeği
 • 1 tatlı kaşığı aynisafa çiçeği

Yukarıdaki çiçek ve otları birbiri ile karıştırdıktan sonra üzerine 1 bardak önceden kaynamış olduğunuz suyu ekliyoruz. Daha sonra kap veya çaydanlığın ağzını kapatıyoruz. Sonrasında bir patates su içerisinde haşlayın ve patatesin suyunu süzdükten sonra haşlanmış patates ile az önce demlediğiniz bitki çayını karıştırarak iyice eziniz. Maske şeklinde yüzünüze uygulayın. Yüzünüzde 20 dakika süre ile bekledikten sonra ılık s ile yıkayabilirsiniz.

3.Sivilce Maskesi

Bir adet soğanı haşlayın ve blendır vasıtası ile iyice parçalayın. Daha sonra 1 çorba kaşığı kükürtü yarım adet limon suyunu da blendır da parçaladığınız soğanın üzerine ekleyerek karıştırın. Hazırlanan bu karışımı diğer maskeler gibi yüzünüze uygulayın.

4.Sivilce Maskesi

1 tutam reyhan otu ile 1 çay kaşığı kükürtü un haline getirin ve içerisine 1 adet limon suyunu ekleyerek birbiri ile karıştırın. Cildinizi güzelce yıkayın ve kuruduktan sonra bu karışımı sivilceli bölgelere sürün. 10 dakika sonra yıkayınız.

sivilceler

5.Sivilce Maskesi

Yüzünüzü öncelikle temizlemeniz gerekiyor. Bunun için oksijenli su kullanmalısınız. Sonrasında 1 adet yeşil cevizin kabuğuna ihtiyacınız olacak. Bunu bulabilmeniz biraz zor. Cevizin yeşil kabuklarının suyunu doğrudan sivilcelerin üzerine peeling yapın.

6.Sivilce Maskesi

 • 1 tatlı kaşığı kırmızı üzüm sirkesi
 • 1 tatlı kaşığı şap tozu
 • 1 tatlı kaşığı maden suyu

Yukarı anlatılan ürünleri birbiri ile karıştırın ve elde ettiğiniz karışımı bir pamuk yardımıyla sivilcelerin üzerine sürün. Sonrasında haşlamış olduğunuz bir adet patatesin suyunu tekrar sivilceler üzerine sürün. Bunu sivicelerden kurtulana kadar her gün yapmanız gerekir.

7.Sivilce Maskesi (Ergenlik Sivilceleri İçin)

Bu sivilce maskesi tarifimiz de Suna Dumankayada ergenlik dönemindeki gençlere geliyor. Bu maskenin adı maya maskesi

 • 1 çay kaşığı kuru maya (un haline gelene kadar ezmeniz gerekiyor)
 • 1 adet aspirin
 • 1 tatlı kaşığı oksijenli su

Aspirini tıpkı maya gibi un haline gelene kadar eziyoruz. Sonrasında tüm malzemeleri birbiri ile iyice karıştırıyoruz. Bu karışımı sivilceli bölgelere sürerek yaklaşık 20 dk süre ile bekletiyoruz ve yıkıyoruz. Geceleri yatmadan önce avucunuza limon sıkarak yüzünüze sürüp yatıyoruz. Bu maskenin sivilceleri geçirme süresi 5 gün olup. Her gün düzenli olarak yapıldığınız sivilcelerden Allah ın izniyle kurtulmuş olacaksınız.

Tüm bu maskeleri kullanırken çok yağlı yiyeceklerden uzak durmanız gerekmektedir. Bu şekilde maskelerin etki oranını yükseltmiş olacaksınız. Bu maskelerin haricinde cildinizi kekik çayı ile silebilir düzenli haftada 1 kere peeling yapabilirsiniz. Yukarıda anlatmış olduğumuz maskeler Suna Dumankaya nın tv ve basılı ortamındaki tarfilerinden derlenmiştir. Umarız faydası görürsünüz. Son olarak bu maskelere haricin kendi eklemek istediğiniz tarfileri aşağıdaki yorum alanını kullanarak diğer kullanıcılarımıza da yardımcı olabilirsiniz.

Sivilceler İçin Bitkisel Maske Tarifi – Suna Dumankaya Konulu Videomuz

[td_block_video_youtube playlist_title=”bitkisel sivilce maskeleri” playlist_yt=”tKCVz5Srooc” playlist_auto_play=”0″]

26 Comments

 1. ssssss
 2. aleyna
 3. u
 4. mu
 5. a
 6. şebnem
 7. şebnem
 8. wesra
 9. aslı65
 10. esra 54
 11. s
 12. sivilce
 13. kkkkk
 14. isimsiz
 15. sacmalamayin
 16. Berna
 17. aydilge
 18. eda
 19. dilara
 20. İrem
 21. idil
 22. idil
 23. selin
 24. erwa
 25. ebru
 26. milka

Yorum Yazmak İster Misin?