Dudak egzersizleriYüzümüzün en hareketli kasları şüphesiz ki dudaklardır. Arabaların ve mekanik aletlerin belirli bir periyotlarıda bakımları yapılırken neden bu kadar çok çalışan kaslarımız olan dudakların bakımlarını yapmayalım? Hadi o zaman egzersizler sayesinde dudaklarımızı güzelleştirelim.

Dudakları güzelleştirmek için egzersiz hareketler

İlk önce çalışma alanımızı güzelce yağlayalım ki rahat hareket edelim. Eğer yanakları fazlaca sarkık olanlar varsa onlar ağızlarını mümkün olabildiğince fazla açıp açarak çenelerini ileri geri hareket ettirsinler.Kahkaha atarak gülün. Şaka tabi ki, gülme hareketi yaparak buradaki kasları hareket ettirmeye çalışacağız. Eğer gülemiyorsanız aynanın karşında denemeye çalışın. Herhalde garip garip hareketler ile kendinize gülebilirsiniz.

Bu kadar gülmek yeter. Şimdi ağzınızı sanki birer tüp gibi hava ile şişirin. Sonrasında bu havayı bir sağ bir sola bir sağa bir sola yönlendirin.

Şimdi kendinizden makas alma zamanı geldi. Yanaklarınızı parmaklarınız ile sanki mengene ile sıkıştırmış gibi kulak memenize doğru çekip bırakın. Bu hareketi 3 4 kere yapabilirsiniz. Sarkık yanaklara en iyi egzersiz diyebiliriz.

Parmak uçlarınızı, dudak köşelerine koyun ve dudaklarınızı iyice gevşetin. Parmak uçlarınızla dudak köşesini dişleriniz görünecek şekilde yukarı iterken, basınca karşı dudak köşelerini indirmeye çalışın (kendi elinize karşı direnin) ve gevşeyin.

İki dudağınızı "TIB" kelimesi dermiş gibi birbiri üzerine getirerek yaklaşık olarak 30 sn bu şekilde bekleyin.

Yorgun ve bitkin dudaklar için de A,I,O,U,X harflerini uzun süre söylemeye çalışın. Bunu yaparken sesli söyleminize gerek yok.

Sarkık dudaklar içinde dişlerden faydalanacağız. Dişleriniz ile dudak etlerinizi fazlaca bastırmadan geveleyin. Bu şekilde dudaklar üzerinde kan basıncı oluşturarak, dudakların kendine gelmesini sağlayacağız.

Tüm bu hareketlerden sonra son olarak "bir tavuk bir yumurta" tekerlemesini 40 defa tekrar edin.

Yapmış olduğunuz bu dudak bakım egzersizlerinin etkileri zamanla görebileceksiniz. Dudak ve çevresinin daha sağlıklı olmasını sağlayacak bu hareketleri yapmanızı tavsiye ediyoruz. Sonuçta yapmadığınızda kaybedecek birşeyiniz yok ama yaptığınızda kazancınız olumlu yönde olacaktır.

Yorumlar   

0 #3 alıı 05-03-2014 10:17
bu ne yaaa
Alıntı
-1 #2 gamzem 24-08-2013 13:07
çok saçma şeyler yaaaa : :roll:
Alıntı
+1 #1 fatma necdet 22-08-2013 12:42
:sigh: bunlari yaptiktan sonra dudaklarim boyle oldu
Alıntı

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

....

En Popüler Konular

Cevizin Saça ve Vücut ...

Saç dökülmesi ve bakımında cevizin önemi oldukça ...

+ View

Saç Beyazlamasına Karşı ...

Yaşlılığı belirtileri şüphesiz ki saç ...

+ View

Peeling Nasıl Yapılır?

Peeling in daha önce ölü hücrelerde cildi ...

+ View

Son Yorumlar

Sağlık Bilgileri
Bumerang - Yazarkafe
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top