bitki-cayi-demlemeBitki çayları zayıflamadan hastalıklara hatta cilt bakımında bile kullanılmakta olan doğal ilaçlardır. Her ilacın yanlış kullanılması sonucu faydasından çok zararının dokunması gibi, bitki çaylarının da yanlış demlenmesi sonucu fayda sağlayamamaktadır. Bu makalemizde doğru ve etkili bitki çayı nasıl demlenir? İşte bu sorunun cevabını vereceğiz.

Bütün bitki çaylarının genel olarak demlenme şekli bildiğimiz çay gibi demlenmesidir. Eğer bitkiye özel bir demlenme şekli yoksa; demlemek için kullanacağınız suyun iyice kaynamış olması gerekmektedir. Kaynamış olan suyun altındaki ateş kapatılır ve içerisine bitkiler eklenir. Bu şekilde suyun kendi sıcaklığı ile beraber bitki çayı demlenir.Bitki çay demlerken yanlış bilinenler

Yukarıda özetle bahsettiğimiz tıpkı normal çay demler gibi bitki çayı demlenir ifadesi bazen doğru olmayabiliyor. Bunun tek nedeni bazı insanlarımızın normal çayı demlerken bile yanlış demlemesidir. Su daha kaynamadan içerisine çayı atıp ikisini beraber kaynatarak hazırlayanlar olduğu için belirtmekte fayda görüyorum. Bitki çaylarını asla su soğuk iken veya daha henüz kaynamadan içerisine atılmamalıdır. Bu şekilde bitkininin faydaları ve özü tam olarak ortaya çıkmamış olacaktır.

Konu ile ilgili isterseniz video haberimizi izleyelim. 

Yorumlar   

0 #1 Fatm 04-03-2014 15:56
Demek ki çay demler gibi demlememek lazımmış :-?
Alıntı

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

....

En Popüler Konular

Cevizin Saça ve Vücut ...

Saç dökülmesi ve bakımında cevizin önemi oldukça ...

+ View

Saç Beyazlamasına Karşı ...

Yaşlılığı belirtileri şüphesiz ki saç ...

+ View

Peeling Nasıl Yapılır?

Peeling in daha önce ölü hücrelerde cildi ...

+ View

Son Yorumlar

Sağlık Bilgileri
Bumerang - Yazarkafe
Template Settings
Select color sample for all parameters
Red Green Olive Sienna Teal Dark_blue
Background Color
Text Color
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction
Scroll to top